נעלי ריצה אורטופדיות

Hoka נעלי ריצת כביש הוקה נשים

איך בוחרים נעלי ריצה?

נעלי ריצה הם פריט משמעותי ביותר אצל כל אדם שזאת פעילות הספורט שהוא עוסק בה, לרבות אצל רצים מקצוענים. כל מותגי הנעליים שנחשבים לנעלי ריצה אורטופדיות צריכים לעמוד בפרמטרים של- משקל, יציבות ושרידות של הנעל ועוד. מלבד המאפיינים הללו, חשוב לזכור שגם לעיצוב של הנעל יש חשיבות, כולם ירצו שהנעל תראה טוב על הרגל. אולם לפני הכל יש חשיבות להתאמה לסוג כף הרגל ועל כך נרחיב.

בזמן ריצה יש כוח רב שמופעל על הרגל, על פרק הקרסול ועל השוק שלנו. כל דריכה שנעשה על הקרקע תחזיר לנו חזרה כוח גדול שישתנה בהתאם לטכניקת הריצה, לסגנון, המשקל ועוד. בהתאם לזאת, אין ספק שלנעל יש תפקיד חשוב ביעילות הריצה גם מבחינת רמת ביצוע וגם מבחינה בריאותית. מחקרים רבים בנושא גילו שהעוצמה של הדריכה בזמן הריצה שקולה בהתאם למשקל הגוף ולכן שימוש בנעל ספורט מתאימה לריצה ויכולה למנוע פציעות רבות.  

סוג כף רגל וההשפעה שלה                                                                                              

השלב הראשון בכל בחירה של נעל ריצה אורטופדית יהיה לדעת מה סוג כף הרגל שלנו, ומה מצב הפרונציה של כף הרגל. המנוח פרונציה מתייחס לגלגול (לקשת) של כף הרגל פנימה בזמן הליכה או ריצה. הצורה הטבעית של דריכה תחל מהחלק החיצוני של כף הרגל דרך צד העקב ורק לאחר מכן כל כף הרגל תתיישר על הקרקע. במידה ויש יותר מדי פרונציה, המשמעות היא שכף הרגל שטוחה ובכל דריכה, היא תתגלגל פנימה וכל היציבה של הגוף עלולה להיפגע. גם במקרה שיש מעט פרונציה בכף הרגל – קשת גבוהה, גם כאן הדריכה לא תקינה, מה שעלול לגרום לבעיות יציבה. לכן רק נעלי ספורט אורטופדיות שמתאימות לסוג כף הרגל ומחפות על הבעיה הספציפית של יתר או חוסר פרונציה יתאימו וימזערו נזקים בכל פעילות ריצה.   

אוהבים לרוץ? מחפשים נעל ריצה איכותית לתחביב שלכם? מחפשים נעלי קרוספיט אורטופדיות? אצלנו בחנות – prorunner חנות מוצרי ריצה וציוד ספורט, תוכלו לקבל ייעוץ ואבחון מקצועי ולבחור את הנעל שהכי מתאימה לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *