בלוג

מרוץ היובל

תמונה ראשית

 איך לא חשבתם לחגוג את גיל 50 בריצת 50 מרתונים בשנת היובל? אם טרם הגעתם לגיל אז הנה קיבלתם רעיון. טל כרמל (אל"מ במיל.) יציין יובל להיוולדו בדיוק בסוף השבוע הבא במרתון ים המלח, המרוץ שיהווה את הפינאלה לשנה מטורפת שכללה לחימה בעזה ואובדן אם לצד קילומטראז' ריצה מדהים

אין הרבה סיבות לחגוג בישראל בימים קשים אלה של מלחמה אבל יפה שאלוף משנה במילואים, מפקד חטיבת הערבה ומפקד גדוד שקד בגבעתי לשעבר, תזונאי ספורט כיום, מאמן ריצה וטריאתלון, איירונמן בדימוס, ששב זה עתה מקרבות עזה שם סייע למח"ט שהחליף מח"ט שנהרג, שומר על כושר ומציין בצורה ייחודית את גיל 50 עם קורטוב של אושר. לא מובן מאליו.

"שומר על כושר ומציין בצורה ייחודית את גיל 50 עם קורטוב של אושר"

כרמל, תושב מודיעין שם הוא מלווה ספורטאים בהיבט התזונתי בקליניקה של מדיקס: "יש הרבה סימבוליקה במספר 50. בגישתי אני מחפש מקומות לא שגרתיים, יצירתיים. מחפש לעשות דברים קצת אחרת עם חשיבה מחוץ לקופסא".

למשל, בהיותו מח"ט גזרת הערבה על כל 190 הקילומטרים של אורכה, הוא רץ את כל כולה במשך יומיים וחצי בארוע הפרידה מתפקידו.

השבוע הוא רץ את המרתון ה-49 והחל להתכונן לפינאלה. במשך המלחמה בדרום הוא שבת והקפיא את תכנית היובל אבל לא ויתר, גם לא לאחר שאמו הלכה לעולמה ואבל אישי הצטרף אל מורכבות השעה. טל סיים את ימי האבל והשלים פערים לאחר ששוחרר ממילואים. הוא רץ לא פחות מארבעה מרתונים בשמונת הימים האחרונים, כולם בקצב יחסית מדהים, 3.20 שעות.

טל הוא רב פעלים. בנוסף לעיסוקים שציינו קודם לכן הוא אב לילדים, בעל תואר ראשון בתזונה, תואר שני במנהל עסקים, מאמן קבוצות ריצה, יבואן מותג התזונה 32 GI ותמיד לוחם במדי צהל. בגיל 34 גילה את המרתון, עבר לטריאתלון והפך להיות איש ברזל חמש פעמים עד שחזר לעולם הריצות הארוכות.

"טל הוא רב פעלים... בעל תואר ראשון בתזונה,תואר שני במהלך עסקים, מאמן קבוצות ריצה..."
"טל הוא רב פעלים... בעל תואר ראשון בתזונה,תואר שני במהלך עסקים, מאמן קבוצות ריצה..."
טל כרמל
טל כרמל

ואיך הכל התחיל?

"כשסיימתי לפקד על גדוד גבעתי בא לי לנסות מרתון. בפיקוד אתה בודד. בסוף בסוף אתה מקבל החלטות לבד עם עצמך. הסיטואציות הצבאיות מורכבות מאוד ומצאתי את הריצה כמקום מפלט, כפסיכולוג. שם אני מטפל בבעיותיי. הזמן שלי עם עצמי. להרהר בהחלטות, לתכנן תכניות, ואל זה התחברתי. בריצה אני מתחבר למוזיקה ומתנתק מהעולם לשעה או לארבע שעות".

בהחלט מעורר השראה... אז אם קיבלתם חשק לצאת לרוץ, מוצרים אלו עשויים לעניין אתכם 🙂

סל קניות
Sidebar
התחל להקליד כדי לראות מוצרים שאתה מחפש.

מתלבט איזה נעל לבחור?
דבר עם מומחה לנעלי ריצה
ללא עלות!