גרבי ריצה מקצועיות – האם באמת צריך אותן?

תתפלאו לשמוע, אך לא מעט בעיות רפואיות ברגליים קשורות בספורט, ומקורן בגרביים אשר אינן מתאימות לפעילות. גרבי הספורט הרגילות שנמכרות באריזה גדולה ובמחיר נמוך במיוחד, אינן באמת יעילות לשמירה על רגליכם. במיוחד כאשר מדובר בפעילות קבועה, משמעותית ובתדירות גבוהה. גרבי ריצה מקצועיות אולי נשמע כמו מותרות, אך בפועל הן חובה לכל אדם העוסק בריצה, או ספורט אירובי אחר, ורוצה לשמור על בריאותו.

גרבי ריצה מקצועיות

על גרבי ספורט בסיסיות

"גרבי ספורט" נמכרות כמעט בכל חנות בגדים ולרוב אפשר לקנות אותן בכל מקום – החל מחנות נעליים ועד לסופרמרקט גדול. מחירן זול מאוד, לרוב הן עשויות כותנה באחוז גבוה, עם תפרים פנימיים יחסית בולטים ונראים בבירור, ותצורתן הינה גנרית. אם אתם מחפשים גרבי ריצה מומלצות, אלו לא הגרביים שכדאי לכם לרכוש. יש לכך סיבות רבות:

  • כותנה סופגת זיעה וכך יוצרת הגרב תחושה לא נעימה ברגל, שפשופים רבים, וסיכוי לשלפוחיות וצרות אחרות.
  • גרביים רטובות יוצרות תופעות לוואי כמו: יבלות, חוסר אוורור, וחימום יתר של הרגל.
  • ריבוי התפרים מוביל לחיכוך מרבי, שפשופים, פצעים בעור, ושוב – יבלות ושלפוחיות.
  • ובסופו של דבר… הן לא מותאמות לכף הרגל או פעילות מאומצת, כך שאינן מספקות תמיכה, יציבות, או הקלה על אחד האזורים הפעילים ביותר בגוף בריצה.

לגרבי הספורט הבסיסיות יש את היתרון שלהן- הן זולות…. במיוחד בפעילות לא מקצועית או תדירה אשר אינה מצריכה מוצר רציני יותר. עם זאת, כאשר אתם עוסקים בריצה באופן קבוע, ובטח אם באופן מקצועי יותר, כדאי לעבור ולהשתמש ב- גרבי ריצה מקצועיות יותר.

 

על גרבי ריצה מומלצות לפעילות קבועה

בניגוד לגרבי הריצה הבסיסיות, גרבי ריצה מקצועיות עשויות מאריגים סינטטיים המיועדים לפעילות גופנית:  בד נושם ומאוורר, אשר דוחה את הזיעה אל מחוץ לגרב ושומר על כף הרגל.

גרביים אלו שומרות באופן מיטבי יותר מפני שפשופים ופציעות, מקטינות באופן משמעותי את הסיכוי להתפתחות יבלות ושלפוחיות, ותומכות בהיגיינת כף הרגל.

גם התפרים הפנימיים בגרביים מקצועיות לריצה מדויקים כך שאין הם מפריעים לרגל, עם הקטנה מרבית של חיכוך למניעת שפשופים. זאת תוך הקניית יציבות ותמיכה בכף הרגל עם מבנה מיוחד, ועם אבחנה בין רגל ימין ורגל שמאל.