נעלי ריצה לפלטפוס

פלטפוס (תופעה בה כף הרגל שטוחה יחסית) הינה מגבלה רפואית נפוצה ביותר, ובניגוד למיתוסים רבים – היא יכולה להופיע כמעט בכל גיל. הקשתות, האורכית והרוחבית, תפקידן הביומכני הוא לייצב ולהגמיש את כף הרגל, כמו גם לשפר בלימת זעזועים ולהקל על הדריכה. במקרים של פלטפוס, נוצר מצב בו קשת כף הרגל נמוכה או שטוחה מידי, וזה מקשה על פעילות גופנית ממושכת כגון הליכה או ריצה. מסיבה זו, מיוצרים נעלי ספורט לפלטפוס המיועדות להקלה על הסובלים ושיפור יציבתם לכדי הליכה נוחה ונטולת כאבים וקשיים מיותרים.

 

על סוגי הפלטפוס וצורת הרגל

ישנן שתי צורות של פלטפוס: מולד ונרכש. פלטפוס מולד ניכר עוד מלידה או מתפתח לאורך הילדות, עד למעין התייצבות בסוף גיל ההתבגרות. פלטפוס נרכש, לעומתו, עלול להופיע כתוצאה מבעיה או פציעה ברגל, ולעיתים גם בשל מחלות שונות כגון סכרת. כך או כך, חשוב לאבחן את הפלטפוס, ע"י אורתופד של קופת חולים ולהיעזר בו במציאת פתרונות מתאימים. לעתים יש גם צורך להתאים מדרסים במכון אורטופדי.

 

רוב האנשים הסובלים מפלטפוס מוצאים פתרון מוצלח בבחירת נעלי ספורט לפלטפוס איכותיות, אשר תצורתן הייחודית מאפשרת הקלה משמעותית ותמיכה בכף הרגל באופן הנכון. למשל, ישנן נעלי ריצה  קריסה פנימית המיועדות להתמודד עם בעיות של קשת נמוכה בכף הרגל במצבי ריצה. למעשה מדובר בנעליים אשר מתקנות את היציבות של הרץ ומקלות עליו במהלך הריצה. בחירת הנעליים הנכונות למבנה כף הרגל הספציפי של הלקוח יכולה לשפר באופן ניכר את חוויית ההליכה, הריצה וכדומה.

 

התאמת נעלי ספורט לכף הרגל שלכם

כיום, בניגוד לפעם, בחירת נעלי ספורט לפלטפוס הינה משימה פשוטה בהרבה. כך תוכלו, למשל, למצוא משהו ספציפי כמו נעלי ריצה לקריסה פנימית לגברים ולנשים אשר מספקות תמיכה לקשת כף הרגל ומייצבות את הרץ וזאת במחיר נוח לכל כיס. עד לפני מספר שנים, רכישה של נעל כזו בישראל הייתה יכולה להיות אתגר של ממש, אך כיום קיים מבחר מרשים ומגוון בכל חנות ריצה מקצועית

 

אם אתם זקוקים לנעלי ספורט המותאמות לבעיות פלטפוס, קשת כף רגל נמוכה או קריסה פנימית/חיצונית – התקשרו עוד היום ל-PRORUNNER, והצוות המקצועי שלנו ישמח לענות לכם על כל שאלה בנושא. הטלפון שלנו: 03-5545453.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *