בלוג

אולטרא קובי

אולטרא קובי
בערך שלוש ריצות מרתון ביום, כל יום, למשך כמעט 50 יום. קובי אורן, המומחה מספר 1 בריצה רב יומית, אולטרא מרתון, מתכונן בימים אלה אל פיסגת הטירוף, המרוץ הקשה בעולם, כמעט 5000 קמ, אותו כבר סיים במקום השני בניו יורק 2018 אחרי 46 ימים ו-8 שעות. "הריצה הזאת שהיא האולטרה הקשה בעולם מאפשרים מפגש אמיתי לטוב ולרע עם עצמך". ויש גם עצת זהב לכולנו: "לא רק לרוץ! תגוונו את האימון שלכם" הוא אומר לנו תוך כדי הליכה
 
את קובי אורן, מלך מרוצי האולטרה הרב-יומיים של ישראל, אדם שרץ כל כך הרבה, תפסנו בטלפון בזמן שהוא באימון הליכה וחילצנו ממנו את הטיפ הבא אחרי שהופתענו מכך שאדם המתמחה בלרוץ כמעט שלושה מרתונים- יום אחר יום בזמן תחרות הנמשכת כמעט 50 יום, הולך באימונים. טוב זה לא שהוא רק הולך, אבל בכל זאת.  

קובי בעצת זהב: "אתה שואל למה אני לא נפצע? כי האימונים שלי מגוונים. אני חותר, הולך, מרים משקולות ועוד. הליכה היא עוד סוג של אימון אירובי. אנשים כל כך אוהבים לרוץ עד שהם לא משקיעים בחיזוק הגוף עם משקולות ופעולות נוספות כי הם חושבים שזה בזבוז זמן. עד שהם נפצעים. אימוני ריצה הם רק חלק קטן מהאימונים שלי".

 
קובי אורן, המומחה מספר 1 בריצה רב יומית, אולטרא מרתון
קובי אורן, המומחה מספר 1 בריצה רב יומית, אולטרא מרתון

מסלול ריצה מעגלי

לא יאומן, אבל כך אומר מי שישתתף בעוד כ-40 יום במרוץ הארוך בעולם, סרי צ'ימוני, שיתקיים ברובע קווינס שבעיר ניו יורק לאורך 3100 מייל (4989
קמ). בשנת 2018 היה קובי האסיאתי הראשון להשתתף במרוץ זה, ולא רק זאת, הוא סיים במקום השני אחרי 46 ימים ו-8 שעות, כשלפניו רץ רוסי המשתתף בפעם השביעית במרוץ המטורף הזה. אגב זו לא ריצת שטח אלא מסלול עירוני מעגלי. טירוף.

אז עכשו קובי בהכנות המגוונות כשהמטרה שלו היא פשוטה: "אני רוצה לשפר את התוצאה. מי שעוסק באולטרה מרתון לא יכול לעסוק רק בלנצח את האחר, המהות היא להתמודד ולגדול מול עצמך".

"אני רוצה לשפר את התוצאה. מי שעוסק באולטרה מרתון לא יכול לעסוק רק בלנצח את האחר, המהות היא להתמודד ולגדול מול עצמך".
קובי אורן "אני רוצה לשפר את התוצאה. מי שעוסק באולטרה מרתון לא יכול לעסוק רק בלנצח את האחר, המהות היא להתמודד ולגדול מול עצמך".

פסיכולוג ומדריך ריצה

ואם עוד לא שמעתם על קובי אורן הרי שמדובר באדם בן 50, אב ל-4 מטבעון, פסיכולוג קליני, מדריך ריצה. לגבי הגיל, אם אתם שואלים כפי שאנחנו שאלנו, הוא צוחק: "הלוואי וצעירים בגיל 30-20 היו יכולים לרוץ אולטרה מרתון רב-יומי. אשמח להתחרות בהם. אדם צעיר על פי רוב לא בנוי נפשית לריצה רב יומית אלא לריצה של 24 עד 48 שעות. מעבר לכך יש פחות כשירות נפשית להתמודד עם הקשיים. שיא ההתפתחות של רצי אולטרה מרתון רב-יומי  מגיע בגילאים 50-55. בשנה שאני רצתי בה, הרץ הכי צעיר שהשתתף היה בן 38 וסיים חמישה ימים אחרי".

למהדורת 2022 יגיעו 16 רצים למעין תחרות אלוף האלופים, בינהם שיאן גינס, אלטו מפינלנד, בן 54, שגמא את המרחק ב-40 יום.

בשנים האחרונות מאז המרוץ הקודם (ותקופת הקורונה),
קובי הספיק לנצח מרוץ אולטרה מרתון רב יומי של 20 יום בדרום אפריקה, בו הוא רץ 2130 קילומטר כמו גם להשתתף לאחרונה- באוקטובר 2021 בדרום איטליה במרוץ למרחק 1000 מייל שהסתיים בניצחון ישראלי.

שגרירת אינוב
שגרירת אינוב

נעלי ריצה ובמבה

בימים אילו קובי עסוק בהכנות אחרונות למרוץ, הוא מצטייד בכל מה שצריך, החל מבמבה וחלבה ועד עשרות זוגות נעליים, ובכלל, מאות מוצרים אותם הוא סוחב לאמריקה על המרוץ הארוך והקשה עלי אדמות מרוץ שהוא מסע של התמודדות עם קושי ומשברים לעבר היכולת לצמיחה ומימוש.

שאלתי את קובי בעצם מדוע הוא חוזר על האתגר הזה?

"חשוב לי להתמודד שוב לאחר שנים עם המשימה הבלתי אפשרית הזאת עם היעד הזה שאף פעם אינו נתפס.
לראות את תהליך השיפור הפנימי אותו עברתי, להרגיש את הקשיים שוב ולראות איך אני מתמודד עם הקשיים והמשברים עימם אפגש.
המרוץ המעגלי בכלל והריצה הזאת שהיא האולטרה הקשה בעולם מאפשר מפגש אמיתי, לטוב ולרע עם עצמך ולכן מדובר במסע אותו אני רוצה לחוות בשנית".

עם צחי כהן הבעלים של פרו ראנר
קובי אורן בפרו ראנר עם הבעלים צחי כהן
קובי עסוק בהכנות אחרונות למרוץ, הוא מצטייד בכל מה שצריך

מתכוננים לריצה ארוכה? הנה כמה מוצרים שיוכלו לעזור לכם לצלוח אותה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.